به گزارش واحد PSIRT (Product Security Incident Response Team) شرکت سیسکو در 11 آگوست 2015 ، نوعی حمله به تجهیزاتی که از IOS کلاسیک سیسکو استفاده می نمایند گزارش شده است. در این حملات، حمله کنندگان با ورود به دستگاه با دسترسی admin و یا دسترسی فیزیکی به دستگاه توانسته اند IOS ROMMON دستگاه را با یک نمونه دستکاری شده تعویض نمایند. به این ترتیب کنترل دستگاه در اختیار حمله کننده قرار می گیرد و امکان بروز مخاطرات امنیتی قطعی است. این حمله ناشی از اشکال و یا حفره امنیتی در تجهیزات مورد اشاره نیست زیرا تغییر IOS یک تجهیز سیسکو یک عملیات استاندارد و مستند سازی شده است و معمولا مدیران شبکه جهت سازگاری و یا رفع اشکلات(Bug) اقدام به تغییر IOS می نمایند.

ادامه مطلب...

هیچ فناوری دیگری مانند مجازی سازی ساختار زیرساخت IT سازمان ها را دگرگون نکرده است. فناوری مجازی سازی به عنوان راهکاری جهت افزایش بهره وری سرورها،بهره‏وری انرژی،کاهش تعداد ماشين‏ های سخت‏ افزاری،کاهش فضاي فيزيکي مرکز داده، مدیریت کارامدتر بر روی منابع و کاهش هزینه ها مورد توجه بسیار قرار دارد. دو شرکت Vmware و Microsoft با داشتن محصولات متنوع در سطوح مدرنیزه کردن زیر ساخت، ابرهای خصوصی، عمومی و ترکیبی پیشگامان فناوری مجازی سازی می باشند و سهم قابل توجهی در بازار این فناوری دارند. شرکت هایی نظیر Oracle،RedHat، Odin، Citrix و Huawei نیز در سطوح پایین تر در این فناوری نقش بازی می کنند.

ادامه مطلب...

سیستم های نظارت تصویری رشد قابل ملاحظه ای در سال های اخیر داشته اند. این سیستم های دیجیتال وابسته به اجزای ذخیره سازی قابلیت هایی نظیر کارایی، انعطاف پذیری و مصرف بهینه انرژی را دارا می باشند که برآورده سازی آن ها از عهده سیستم های آنالوگ مبتنی بر tape خارج است.
از آن جا که دغدغه های امنیتی نقش مهمی در زندگی روزمره بازی می نمایند سیستم های نظارت تصویری و دوربین های مدار بسته در امکان عمومی و خصوصی به جزیی مهم و غیرقابل اغماض تبدیل شده اند. این سیستم ها هم اکنون در فرودگاه ها، بانک ها، ادارات دولتی، کارخانه ها نقش مهمی در کاهش جرایم و حفظ امنیت مردم بازی می نمایند. بنابراین تکیه بر پارامترهای کیفی و قابلیتی در سیستم های نظارت تصویری مساله ی قابل توجهی است.

ادامه مطلب...

بر طبق گزارش IDC رشد بازار سرور با نرخ 2.3 درصد نسبت به سال 2013 به عدد 50.9 میلیارد دلار در سال 2014 رسید. شرکت اچ پی HP به عنوان سرمدار بازار سرور 26.8 درصد این بازار را در دست دارد. سرورهای سری ProLiant این شرکت بیشترین متقاضی را در اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و ژاپن دارند. شرکت Dell با در دست داشتن 16.7 درصد بازار در جایگاه دوم قرار دارد که نسبت به جایگاه قبلی خود در سال گذشته 11.9 درصد رشد داشته است. شرکت IBM در جایگاه سوم قرار دارد و سهم آن 13.7 درصد است که نسبت به سال گذشته 48 درصد افت را تجربه کرده است. از این میان نقش دو شرکت Lenovo و Cisco به عنوان دو تازه وارد دنیای سرور با سهم 7.6 و 5.3 درصد قابل تامل است.

ادامه مطلب...