هنگامیکه موسسات نخبگان دانشگاهی و پژوهشکده های دولتی با استفاده از امکانات ابرکامپیوترها و تکنیک های پردازش موازی در جهت حل مسائل محاسباتی پیچیده بودند، شرکت اچ پی HP در حال ساخت مسیر خود برای شتاب و نوآوری در این صنعت تجزیه و تحلیل داده ها بود. دلیل ساخت این مسیر برای HP این است که امروزه در کسب و کارها با دریایی از اطلاعات و داده ها رو به رو هستیم.
سازمان های بزرگ و کوچک هم تصمیمی اتخاذ کرده اند که با استفاده از محاسبات HP برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و دسترسی بیشتر به این داده ها، بینش دقیق تر در جهت کسب و کار، چشم انداز مشتریان و رقابت در عصر فناوری و اطلاعات امروزی داشته باشند. این گونه کسب و کارها نگرشی در جهت منابع جدید تولید شده دارند. مانند گسترش دستگاه های تلفن همراه، وسائل مرتبط با اینترنت، فضاهای ایجاد شده توسط دستگاه های محاسباتی و افزایش اطلاعات انسانی در قالب تصاویر و رسانه های اجتماعی می باشد.
تجزیه و تحلیل داده ها بر اساس این تکنولوژی زمانی هیجان انگیزتر می شود که می توان از آن برای اکتشافات علمی جدید در جهت بهبود بیماری ها، تعیین کمبود خدمات به مشتریان و بررسی کیفیت محصولات، افزایش امنیت سایبری و کشف کلاهبرداری های سایبری استفاده کرد.

موقعیتی برای پیشرفت
به همین دلیل امروزه موسسه HP برنامه ریزی داشته تا مدال SGI را به دست آورد تا بتواند به عنوان یک رهبر جهانی در جهت کاربردهایی با کارایی بالا برای محاسبات، تجزیه و تحلیل و مدیریت داده ها، با 30 سال سابقه در جهت نوآوری در ذخیره سازی اطلاعات باقی بماند.
موقعیتی که SGI برای موسسه HP فراهم کرد فقط برای رشد در تحلیل داده های عظیم کارائی نداشت، بلکه سیستم محاسباتی HP در کلیه سیستمهای دولتی، علوم زیستی، آموزش عالی و پژوهش و تولید و همچنین گسترش ابرکامپیوترها کاربرد دارد.

از بین بردن مشکلات بزرگ مشتریان
این موقعیت باعث شد تا ما قادر شویم سودی دو طرفه متوجه هر دو شرکت کنیم. مانند طرحهای محاسباتی HP در بخش حافظه SGI، عملکردی بالا در تجزیه و تحلیل داده ها و ایجاد راه حلهای اساسی برای سخت ترین مشکلاتی که در سطح جهانی برای مشتریان وجود داشت.
HPE و SGI یکی از جامع ترین صنعتهای فناوری محصولات و خدمات همراه با تجزیه و تحلیل داده ها، کمک به سازمانها برای استخراج حجم عظیم داده هایشان با سرعت بالا، نوآوری در اتوماسیون اداری و به دست آوردن مزیتهای رقابتی دارا می باشند.
ما در HPE متمرکز بر توانمند سازی سازمانهای داده محور که در حال پیوستن به SGI هستند می باشیم. ما باور داریم که می توانیم در این دوره جدید در اکتشاف داده های محوری کمک بزرگی باشیم. ما پیش بینی می کنیم که در سه ماهه اول سال 2017 مصوبات قانونی و شرایط های عرفی کار را کاملا مشخص کرده باشیم. تا آن زمان این دو شرکت به صورت مستقل به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.