مجازی سازی سرورها از سال 2001 برای موسسات و شرکتها در دسترس قرار گرفت و مزایای ملموس بسیاری برای کسب کارهای کوچک و متوسط به ارمغان آورد. تقریبا به طور متوسط 31% سرورهای امروزی مجازی هستند .به دو دلیل قانع کننده اجرای مجازی سازی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط مفید است. یکی اینکه استفاده موثر از منابعی که در چرخه پردازنده قرار دارند و دوم اینکه دسترسی به بخش محاسباتی حافظه RAM سریع تر انجام می گیرد. در این شرایط به صورت خودکار مشتریان هم هزینه ها را کاهش می دهند زیرا اطلاعات کمتری از آنان بر روی سرورهای فیزیکی قرار می گیرد و در نهایت هم هزینه های عملیاتی و تعداد سرورها با کاهش رو به رو می شوند. سرورهای HPE ProLiant قابلیت مجازی سازی از امروز تا فردای شما را دارد تا با دسترسی به برنامه های جدید نیاز شما را برآورده کنند.

راهکارهای HPE
  • راهکار ارائه شده HPE برای Microsoft Windows Server 2012 Hyper-V یک پلت فرم مجازی ساز است که قابلیت مقیاس پذیری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط را دارا می باشد. از ویژگی های این پلت فرم باید گفت که می تواند در بزرگترین حجم کاری شما ، اجرا شود در عین حالی که صرفه جوئی مالی زیادی در قبال سخت افزار، نرم افزارهای با مجوز، تعمیر و نگهداری را خواهید داشت.
  • راهکار دیگر HPE برای VMware vSphere می باشد که به شما اجازه محاسبات در محیط ابری و نظارت عملیات را می دهد. در این محیط مجازی شما دسترسی بالا به پلت فرم، افزایش کارائی و استفاده مناسب از طرفیت ارائه شده را خواهید داشت.
حداقل سخت افزار مورد نیاز:
  • پردازنده: 1 یا 2 پردازنده Intel Xeon
  • حافظه: 64 گیگابایت تا 256 گیگابایت
  • ذخیره ساز: 10 تا 50 گیگابایتVM
  • شبکه: کارت شبکه 4 پورت 1 گیگابیتی

لیست سرورهای مناسب برای راه حل های مجازی سازی :

مناسب برای انجام برنامه های ابتدايی سرورهای دارای قدرت بیشتر قویترین سرورها با بیشترین قابلیت توسعه
سرور اچ پی HPE ProLiant ML150 Gen9 سرور اچ پی HPE ProLiant ML150 Gen9 سرور اچ پی HPE ProLiant ML350 Gen9
سرور اچ پی HPE ProLiant DL60 Gen9 سرور اچ پی HPE ProLiant DL180 Gen9 سرور اچ پی HPE ProLiant DL360p Gen8
سرور اچ پی HPE ProLiant DL120 Gen9   سرور اچ پی HPE ProLiant DL380 Gen9